5 kroků pro správnou péči o prodloužené vlasy.

1. Česání vlasů

Vlasy důkladně pročesávejte speciálním kartáčem určeným pro prodloužené vlasy (k dostání u nás v kadeřnictví). Rozčesávejte je od konečků a postupujte směrem ke kořínkům, přitom vlasy u hlavy přidržujte. Vlasy pročesávejte vždy proschlé, nikdy hned po umytí.

2. Umývání vlasů

Vlasy umývejte vždy se zakloněnou hlavou. Stejně jako na vlastní vlasy použijte 2krát šampon a důkladně jej vypláchněte (proplachujte 2–3 minuty).

K umývání vlasů používejte výhradně vlasovou kosmetiku profesionální nebo doporučenou vaší kadeřnicí. Některé šampony obsahují ovocné složky, silikon, oleje nebo alkohol, což může spoje narušit. Kondicionéry a vlasové masky použijte jen na délky, nikoli na spoje u hlavy. Pozor si dávejte také na laky, většina z nich obsahuje alkohol. Tužidla se na prodloužené vlasy nedoporučují vůbec.

3. Vysoušení vlasů

Po umytí vlasy jemně vytřete ručníkem, fénem vysušte nejdříve spoje a pak postupně pokračujte ke konečkům. Fén nastavte na střední nebo studený vzduch, spoje zbytečně nezahřívejte, mohly byste si je poškodit.

4. Barvení a odbarvování vlasů

Barvení a odbarvování vlasů doporučujeme provádět pouze v našem kadeřnictví. Neodborným barvením či odbarvováním můžete spoje trvale poškodit. V takovém případě nemůže být reklamace uznána a případná oprava bude účtovaná.

5. Na co nezapomínat?

Před spánkem vlasy důkladně pročešte, pokud máte vlasy dlouhé stáhněte je do volného uzlu nebo copu (cop je příjemnější) a zajistěte gumičkou. Pokud vlasy umyjete, vždy je nejdříve prosušte. Nikdy nechoďte spát v mokrých nebo vlhkých vlasech, protože se některé prameny mohou zaplést. Během prvních pár dní se může stát, že se pár pramenů uvolní, nelekejte se, i to je běžné. Prameny uschovejte a kadeřnice vám je přidělá zpět. Spoje zbytečně neosahávejte, obzvláště pokud používáte krém na ruce.

Zachovat stále dobrou kvalitu vlasů je možné – dbejte na rady kadeřnice a používejte doporučenou kosmetiku.

Mohlo by vás také zajímat: Sauna, solárium, mořská a chlorovaná voda – pro tělo relaxace, pro vlasy hrozba

bunova_pece